Росія вкрала в України близько 4 мільйонів тонн зерна

зерно

За оцінками Української зернової асоціації, з початку повномасштабного вторгнення в України вже вкрадено близько 4 млн тонн зерна.

Про це повідомив президент УЗА Микола Горбачьов, передає пресслужба асоціації.

За його словами, покупцями вкраденого зерна стали підсанкційні країни. Але вони також обережно ставляться до вкраденого в України зерна. Зокрема, був випадок, коли Лівія відмовилася його купувати, розповів Горбачьов і додав, що торгувати краденим товаром РФ стає дедалі складніше.

"За краденим зерном кораблі заходять як злочинці – вночі: відключають GPS-трекери, проходять як невидимки, вантажаться, а потім йдуть у невідомому напрямку. Однак програма marine traffic дає змогу відстежити, куди ці кораблі прямують, скільки і що перевозять. Усі факти Україна фіксує", – пояснив він.

Президент УЗА вказав, що РФ краде не лише українське зерно, а й покупців.

"Під час війни Росія використовує механізм блокування України як великого експортера, щоб самій працювати в країнах нашого традиційного збуту. Якщо Україна платить мільярди за простій, то у РФ простоїв немає. Їхня пропозиція для клієнта може видаватися кращою", – сказав Горбачьов.

За його словами, РФ саме таким методом зміцнила свої позиції на ринку найбільшого імпортера пшениці Єгипту, куди наростила поставки. Покупці зерна потребують ритмічних поставок, щоб завантажити роботою свої млини. Вироблене на них борошно потрібне для випічки хліба. Покупець змушений обирати більш надійного постачальника – це основна причина втрати Україною своїх ринків збуту зернових.