У Росії припиняють ремонтувати велику побутову техніку через нестачу запчастин,

завод,холодильник

У Росії припинили ремонтувати велику побутову техніку європейських брендів через нестачу необхідних запчастин.

Проблема стосується техніки Bosch, Siemens та інших марок, які пішли з Росії після початку повномасштабного вторгнення в Україну, пишуть "Известия" з посиланням на представників місцевих компаній з ремонту побутової техніки та учасників ринку.

За словами представників російських сервісних центрів, вже зараз важко знайти, наприклад, електронні блоки управління для пральних та посудомийних машин. Особливо гостро ця проблема стосується "розумних" пристроїв, які купувалися два-три роки тому, кажуть співрозмовники видання.

Низка запчастин для техніки Bosch постачалася напряму з європейських заводів, є китайські замінники, але часто вони працюють не дуже добре, визнав аналітик Mobile Research Group Ельдар Муртазін. За його словами, ця проблема стосується не лише Bosch, а й інших брендів, зокрема Siemens.

Bosch офіційно припинила постачати в РФ свою техніку у 2022 році. Вона була доволі популярною на російському ринку – у першому кварталі минулого року на цей бренд припадало 6% проданих пральних машин, 12,5% посудомийних машин та 7% реалізованих у Росії холодильників.

Співрозмовники видання на російському ринку стверджують, що пристрої та комплектуючі, необхідні для ремонту такої техніки, ввозять до Росії за схемами "сірого" імпорту, але такі постачання нестабільні.

Читайте також: Росіян чекає зростання цін на побутову техніку через рішення Казахстану обмежити "сірий імпорт" в Росію, – ЗМІ

Проблеми із ввезенням європейських комплектуючих можуть бути пов’язані з побоюваннями через санкції – виробники ретельніше контролюють відвантаження, а посередники діють обережніше, вважає гендиректор TelecomDaily Денис Кусков.

"Зараз досить складно знайти галузь, яка так чи інакше не стикалася з дефіцитом вузлів та деталей, необхідних для ремонту імпортних пристроїв: від смартфонів та побутової техніки до газотурбінних генераторів, автомобілів та авіалайнерів", – визнає партнер юридичної компанії Enterprise Legal Solutions Юрій Федюкін.

Наприклад, терміни очікування деталей для іномарок середнього та преміального сегмента в деяких випадках досягають півроку, розповіли великі російські автодилери.

Як повідомлялося, через посилення контролю за "сірим імпортом" в Росію владою Казахстану, російські імпортери змушені шукати інші маршрути напівлегального ввезення побутової техніки світових виробників, внаслідок чого її ціна зросте на 10-12%, а постачання техніки Samsung, LG, Bosch, Electrolux та інших брендів може припинитися.