Про корупцію Бенедисюка та інших членів ВРП Президенту написали із Парижу


Відомий французький адвокат, засновник міжнародної антикорупційної організації SHERPA Вільям Бурдон (Париж, Франція) звернувся до Президента України та керівництва ключових правоохоронних органів з вимогою почати розслідування відносно глави Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка і ще 4 членів Ради. Про це йдеться в листі Бурдона, опублікованому на сторінці організації «Ініціативи майбутнього».

Автор листа звертає увагу на ряд фактів, які свідчать про можливу корумпованість цих чиновників і неможливості в подальшому виконувати свої функції. Розслідування стосуються третини складу ВСП — голови Ігоря Бенедисюка, членів Тетяни Малашенкової, Миколи Гусака, Ігоря Артеменко та Андрія Бойко.

Зокрема, зазначається, що, згідно з розслідуванням, Бенедисюк не декларує доходи, отримані від передачі в оренду своєї квартири на протязі майже шести років. Це є не тільки порушенням норми про декларування для чиновників, а й потенційно свідчить про ухилення від сплати податків. Крім того, за даними авторів листа, в 2018 році Бенедисюк навмисне заховав в декларації близько $ 40 тис., коли подавав кандидатуру на посаду судді Верховного суду.

Член ВСП Андрій Бойко, за твердженням журналістів, в 2012 р подарував своїй дочці Наталі (сьогодні — заступник міністра енергетики) квартиру і машиномісце за $ 120 тис. Друга дочка Бойко, Христина, отримала від батьків в 2013 р в подарунок квартиру за $ 60 тис. Мати Бойко, яка отримувала дохід тільки у вигляді пенсії, в тому ж році придбала нерухомість за $ 65 тис. Ці суми істотно перевищують його доходи за попередні 10 років. Сам же член ВСП володіє будинком у Львові, який не вносить в щорічну декларацію.

Бойко також був викритий в ухиленні від сплати податків шляхом приховування автомобіля за понад $ 45 тис. Машину чиновник зареєстрував на один департаментів Львівської ОДА. Надалі, його дружина, як інвалід третьої групи, отримала автомобіль в якості гуманітарної допомоги.

Щодо члена ВСП Тетяни Малашенкової встановлено, що в 2013 р на її неповнолітнього сина та матір були зареєстровані елітні квартири, кінцевим бенефіціаром стала сама чиновниця. Вона також не вносить до декларації відомості про вартість елітного земельної ділянки, оскільки його ціна становить $ 145 тис., що може говорити про бажання приховати доходи. Також члена ВСП викрили у продажу автомобіля за заниженою вартістю, а також в поєднанні посади чиновника та фактичного керівника юридичної фірми.

Відносно члена ВСП Ігоря Артеменко був встановлений факт реєстрації на неповнолітню дочку нерухомості вартістю близько $ 100 тис. Фактично житлом розпоряджався сам чиновник. Мати Артеменко стала власницею кількох дорогих об’єктів нерухомості, не маючи для цього джерел доходів. Дружина Артеменко Ірина з 2012 року регулярно отримувала кошти в результаті експлуатації комерційної нерухомості. При цьому, деякі з цих об’єктів не вказуються паном Артеменко в декларації, як і отримані від їх здачі доходи.

Член ВСП Микола Гусак, за даними ЗМІ, працевлаштував в обхід обов’язкового конкурсу на посаду особистої помічниці свою хрещеницю. Він також здійснював прямий тиск на суддів, які розглядали справи клієнтів його сина — адвоката, який також, ймовірно спільно з впливовим батьком контролює PR-агентство "Контекст Медіа", з метою винесення ними завідомо неправосудних рішень.

Бурдон зазначає, що незважаючи на проведені журналістами розслідування і звернення в правоохоронні органи і саму Вищу раду правосуддя, остання жодного разу не прокоментувала публічно отримані дані, та не провела внутрішнє розслідування, що також є прямим порушенням вимог міжнародного законодавства. Більш того, це може свідчити про покриванні корупції в ВСП його керівництвом.

В організації зазначають, що такий стан справ дискредитує і саму діяльність ВСП, зокрема, його участь у відборі суддів Вищого антикорупційного суду України.


Джерело статті: “http://resonance.ua/pro-korupciyu-benedisyuka-ta-inshikh-chlen/”